2015 m. kovo 31 d., antradienis

The Loft [2014]

Lietuviškai: Loftas.

Filmas pasakoja istoriją apie penkis vedusius vyrus, kurie slapčia susitikinėja su savo meilužėmis bendrame prabangiame bute. Vieną dieną vyrai šiame bute randa moters lavoną. Nei vienas iš jų moters nepažįsta ir nė nenutuokia, kaip ji čia pateko. Kadangi tik jie penki turi raktus nuo šios vietos ir čia lankosi, aiškėja, kad kaltasis yra kažkuris iš jų. Netrukus jie vis labiau pradeda įtarinėti vienas kitą ir ylai lendant iš maišo aiškėja, kad visi kažką slepia.


Labai neblogas trilerinis filmas. Po filmų bado, pagaliau kažkas verto dėmesio. Suktas ir painus filmas, vis pakeičiantis judėjimo kryptį. Žiūrisi įdomiai ir greitai. Nuostabu ir tai, kad aktoriai nėra iš tų, kuriuos matome kas antrame filme, bet tikrai neblogi. Pasirodo gyvenime ne viskas yra taip kaip manai esant ir pradėjęs apgaule, žiūrėk ar pats neliksi kvailio vietoje. 5/5.

2015 m. kovo 29 d., sekmadienis

The Water Diviner [2014]

Lietuviškai: Vandens Ieškotojas.

Po kovos Galipolyje, pirmojo pasaulinio karo metu, 1919 metais, fermeris iš Australijos - Konoras (akt. Russell Crowe) keliauja į Turkiją ieškoti trijų, į karą pašauktų ir dingusių, savo sūnų. Apsistojęs Istambule, jis susipažįsta su viešbučio valdytoja - Aiša (akt. Olga Kurylenko). Pažadą davęs tėvas, rasti bet kokia kaina savo berniukus, bando ieškoti galimybių pakliūti į Galipolį, bet į palaikais ir krauju nusėtas žemes nėra lengva pakliūti, ypač karo sukūryje.


Nežinau kas man pasidarė, bet man negali įtikt filmai, kurie šiaip jau turi labai gerus atsiliepimus. Kad ir šis, puikus filmas, išgirtas žiūrovų, gavęs Kino Akademijos apdovanojimą. O man jis pasirodė gana vidutiniškas. Taip, istorija turi savo jautrumo ir vietų, kur galima įsijausti į herojų išgyvenimus, tačiau bendrai paėmus filmas gana nuspėjamas ir kiek užtęstas. O režisuoja ji pats ponas Crowe. Gal čia priežastis? :) 3/5.

2015 m. kovo 28 d., šeštadienis

Interstellar [2014]

Lietuviškai: Tarp žvaigždžių.

Po to, kai pernai režisierius Alfonso Cuarón'as sukūrė nuostabų kosminį filmą „Gravitacija", į beribes Visatos gelmes gręžiasi dar vienas kino gigantas - filmų „Tamsos riteris", „Pradžia", „Prestižas" ir „Memento" autorius Christopher'is Nolan'as. Juosta sukurta pagal paties režisieriaus kartu su broliu Džonatanu parašytą scenarijų.
Ar žmonijai lemta mirti Žemėje? Ar vis tik mes, kaip rasė, sugebėsime rasti būdų, kaip užkariauti beribę Visatą ir susikurti naujus namus kol kas dar neatrastose planetose? Grupė bebaimių astronautų, vadovaujamų profesionalaus lakūno ir inžinieriaus Kuperio (aktorius Matthew McConaughey'is), iškeliauja į kosmoso gelmes ieškoti atsakymų ir atrasti naujų pasaulių.
Filmas kelia klausimus ir apie gyvenimo prasmę. Kas svarbiau - žinojimo ribas praplėsianti kosminė misija, ar Žemėje vieni liekantys du misijos vado vaikai? Plyštančia širdimi Kuperis atsisveikina su mažąja dukrele, pažadėjęs jai būtinai sugrįžti, tačiau puikiai žino, kad jokie atradimai ir nauji pasauliai nepakeis to, ką jis palieka Žemėje.


Turėčiau iš karto pasakyti, kad labai nemėgstu ta mokslinės fantastikos dalį, kuri susijusi su skraidymais po kosmosą. Tad šiuo atveju mano subjektyvus nusistatymas turės vietą. Man filmas nepatiko. Pirmas pusvalandis tikrai buvo daug žadantis ir įdomus. Antrajame atsirado tai, kad filmą pradėjo sukti link manipuliacijų astroteorijomis ir fiziniais dėsniais. Galiausiai sekanti filmo dalis buvo paprasčiausia "Kosminės odisėjos" ištrauka. Na, o paskutinis pusvalandis iš viso tapo filmo žudiku. Be to, kad filme yra daug neaiškumu kas, kodėl ir kaip nutiko, jis dar ir pripildytas nukrypimais į gyvenimo paieškas penktose dimensijose. Žodžiu, visiška fantastika ir šiek tiek manipuliacijų jausmais. Ir žinoma, verta paminėti tai, kad režisierių filmui pastūmėjo neabejotinai kuriama Marso misija. 2/5.

2015 m. kovo 27 d., penktadienis

Foxcatcher [2014]

Lietuviškai: Foxcatcher.

Broliai Markas ir Deivas Šulcai savo vardus į istoriją įrašė kaip vieni geriausių JAV imtynininkų, iki šiol išliekančių vieninteliais broliais istorijoje, kurie tapo ir pasaulio, ir olimpiniais čempionais.
Po brolių sėkmės 1984 m. Los Andželo Olimpiadoje, kurioje abu iškovojo aukso medalius, į jaunesnįjį Marką (aktorius Chaning‘as Tatum‘as) dėmesį atkreipia ekscentriškas milijardierius Džonas du Pontas (jį fantastiškai suvaidino neatpažįstamas komikas Steve‘as Carell‘as) ir pasiūlo imtynininkui treniruotis jo naujai buriamoje komandoje. Markas, visuomet troškęs ištrūkti iš vyresnio ir populiaresnio brolio Deivo (aktorius Mark‘as Ruffalo) šešėlio, sutinka ir, vadovaujamas milijardieriaus, pradeda ruoštis 1988 m. Olimpiadai.
Savimi nepasitikinčiam Markui ekscentriškojo (o kaip vėliau paaiškėja – ir paranojiko bei šizofreniko) milijardieriaus įtaka vis didėja. Deivas, susirūpinęs dėl brolio, bando šiam priminti svarbiąsias gyvenimo tiesas, tačiau taip tik pakursto D. du Ponto ambicijas. Konfliktas tarp abiejų imtynininkų ir milijardieriaus vis aštrėja, kol galų gale nutinka tragedija...


Kiekvieną kartą pažiūrėjęs amerikietišką biografinį filmą, pasakau sau, kad daugiau geriau jų nežiūrėti. Bet pamiršau. Kaip bebūtų, palyginus su daugeliu kitu biografijų, šį turi savo "razinką". Žinoma, reikia turėti omenyje, kad biografinėse dramose nerasite daug veiksmo ir įtampos. Juk čia tikras gyvenimas! :) Šis filmas pasakoja apie išdidumą, turtus, beprotiškumą, netinkamas kompanijas, iliuzijas, šlovę ir norą būti pirmu. Norint galima paimti gana vertingų pamokų iš herojų gyvenimo. Ir vis dėlto 3/5.
PS: Beje, žiūrėdamas filmą kažkodėl vis prisimindavau Vladimirą Romanovą. :)

2015 m. kovo 26 d., ketvirtadienis

Exodus: Gods and Kings [2014]

Lietuviškai: Egzodas. Dievai ir karaliai.

„Egzodas. Dievai ir karaliai“ – tai kvapą gniaužianti istorinė drama, apie legedinį Mozę – pranašą, išvadavusi izraelitus iš Egipto vergovės ir atvedusi juos per dykumą iki Kanaano sienos.
Įspūdingą epą į didžiuosius kino ekranus perkėlė režisierius Ridley Scottas. Legendinis epinių kino juostų kūrėjas garsiausiai apie savo talentą kino pasaulyje pareiškė sukūręs „Gladiatorių“. Šis jam pelnė ne tik 12 „Oskaro“ nominacijų (penkias iš jų laimėjo), bet ir didžiulį pasisekimą bei šlovę. Aukštai iškėlęs savo, kaip režisieriaus kartelę, jis jos nebenuleido. Po „Gladiatoriaus“ sekusios juostos „Avinėlių tylėjimas“,„Juodojo vanago žūtis“, „Dangaus karalystė“ , „Prometėjas“ ir kitos tapo tik dar stipresniu įrodymu, kad R. Scottas tikrai žino, ką daro.
Sužavėtas istorinių epų, šį kartą jis ėmėsi religinio mito – Mozės istorijos. Tradiciškai, R. Scotto aktorių komandoje garsiausi Holivudo vardai: Aaronas Paulas, Johnas Turturro, Sigourney Weaver, Benas Kingsley ir Christianas Bale’as, kuriam buvo patikėtas pagrindinis – Mozės vaidmuo.


Kaip skaičiau kažkur komentaruose: "Kaip meninis tai puikus filmas, bet kaip biblinės istorijos atpadsakojimas - tai visiškas š...". Aš gal toks tiesmukiškas nebučiau, bet iš esmės tai tiesa. Filmas įdomiai pastatytas, savaip interpretuotas, įspūdingi efektai, tačiau tolimas nuo originalios istorijos. Žinoma, eiti tuo pačiu pasakojimu, kaip "Egipto princas", matyt būtų neįdomu nei žiūrovams, nei aktoriams, tad čia matome kitokią , nebiblinę, Mozės istoriją. Ną ką gi, susidomėjimas įspūdingais Biblijos pasakojimais yra pagirtinas. Labai laukiu, kuomet ekranizuos prikbloškiančią, Mozės protėvio, - Juozapo istoriją. O šiam filmui 4/5.

2015 m. kovo 24 d., antradienis

The Skeleton Key [2005]

Lietuviškai: Raktas.

Tvankios senosios Luizianos pelkės slepia ne vieną kraupią paslaptį ir ne vieną kruviną tragediją. Čia vis dar gyvuoja iš vergijos laikų užsilikę keisti senoviniai papročiai ir burtininkų apeigos. Vieną šiurpią Naujojo Orleano apylinkių paslaptį ryžtasi atskleisti ir šio filmo herojė - jauna slaugė Karolina. Tačiau smalsumo kaina raganių pasaulyje - labai didelė. Kartais - didesnė už gyvybę.


Ar tiesa, kad burtai ir magija neveikia tam, kuris jais netiki? "Skeleton Key" yra mistikos, veiksmo ir įtampos mišinys, prikaustantis žiūrovą nuo filmo pradžios ir nepaleidžiantis iki pabaigos. Netikėta pabaiga ir įdomus atomazgos sprendimas. Kiek baisokas retsykiais. :) 4/5.

2015 m. kovo 23 d., pirmadienis

Calvary [2014]

Lietuviškai: Golgota.

Kaip įprasta, sekmadienio rytą kunigas klauso išpažinčių. Vienas iš užėjusių į budelę vyras, netikėtai papasakoja, kad nuo septynių metų buvo prievartaujamas kunigo. Jis duoda kunigui septynias dienas susitaikyti su Dievu, po kurių kunigas bus nužudytas.


Sunkus yra kunigo darbas šiame sekuliariame pasaulyje su jo moraliniu ištvirkimu, neviltimi, abejonėmis ir abejingumu. Filmas parodo kaip sunku būti krikščionimi apskritai ir kaip nelengva tvarkytis su supuvusios visuomenės iššūkiais, kuriuos patiriame. Geras ir tikroviškas filmas, parodantis įvairius žmonių tipus ir jų požiūrį į krikščionybę. Įdomus ir įtraukiantis, su kiek sulėtėjančiu siužetu į filmo vidurį. 4/5.

2015 m. kovo 22 d., sekmadienis

Focus [2015]

Lietuviškai: Susikaupk.

Nikis (vaid. Will‘as Smith‘as) yra gyvenime šilto ir šalto matęs aferistas – vienas geriausių savo srityje. Eilinio darbelio metu Nikis susipažįsta su neeiline mergina Džese, kurios mokytoju tampa. Pamažu jų bendravimas peržengia mokytojo ir mokinės santykių ribą. Vyras pažeidžia vieną pagrindinių savo pasaulio taisyklių – nepainioti darbo su jausmais. Išsiskyrimas tampa neišvengiamas.
Praeina treji metai. Buvę kolegos ir meilužiai netikėtai susitinka Buenos Airėse, kur, kaip netrukus paaiškėja, abu yra nusitaikę į tą patį grobį - jauną milijardierių, automobilių lenktynių fanatiką. Nikiui ši afera yra toji, po kurios galima sau leisti palikti verslą ir išeiti į užtarnautą poilsį. Tokia, kurioje negali būti nė menkiausios klaidos. Tačiau Džesė turi savų planų ir nežada lengvai pasitraukti. Buvę mokytojas ir mokinė stoja vienas prieš kitą pavojingame žaidime.


Willas Smitas pasirenka neblogus scenarijus filmams, kuriuose vaidina. Filmai apie aferistus yra painūs ir įtraukiantys, tačiau visi eina daugmaž tokia pačia linija. Ne išimtis ir „Focus“. Jame yra įmantrių galvosūkių, kartais nuspėjamų, o kartais netikėtai pasisukančių siužeto linijų, bet galiausiai finalas panašus į žanro pirmtakus. Tad jam nelemta likti ilgai atmintyje, nors filmas neblogas. 3/5.

Enough [2002]

Lietuviškai: Pakaks.

Santuokoje pagyvenusi ir dukros susilaukusi Slim Hiler suvokia, kad jos vyras tikrai nėra toks geras žmogus, kaip atrodė iš pradžių. Moteris nutaria su dukrele amžiams išnykti iš tirono vyro akiračio. Slim pasikeičia pavardę, išvaizdą, dokumentus… Ji pasiruošusi pakeisti savo ir dukros gyvenimą, kad tik išvengtų despoto sutuoktinio. Deja, milijardierius vyras turi ilgas rankas ir tolimas akis, niekas nedrįs taip lengvai jo pažeminti ir atimti tai, ko nori jis.


Nors Jennifer Lopez yra pakankamai nebloga aktorė, filmai su jos dalyvavimu yra gana vidutiniški, silpni dėl savo scenarijaus ar ką. Šis taip pat yra toksai. Nors išlaiko įtampą ir šiokį tokį susidomėjimą, filmas turi gana silpną pabaigą. Keliamą smurto šeimoje problemą, tačiau pasiūloma išeitis yra gana abejotina. Žodžiu, vertinimas 3/5.

The Siege [1998]

Lietuviškai: Apgultis.

“Oskaro” savininkas Denzelas Vašingtonas ir garsusis Briusas Vilisas vaidina filme, vaizduojančiame šiuo metu ypač aktualius įvykius. Amerikiečiai pagrobia islamistų lyderį. Keršydami arabai rengia vis gausesnius ir žiauresnius teroristinius išpuolius Niujorke.
Mieste kyla chaosas, todėl JAV prezidentas priverstas paskelbti nepaprastąją padėtį. Į Niujorką įžygiuoja kariuomenė…


Neblogi filmai su Danzeliu Washingtonu. Iš šio galima buvo tikėtis kažko panašaus. Tačiau man filmas nepatiko. Yra istorija, yra siužetas, tačiau veiksmas netolygus, o pasakojimas kiek prailgstantis ir žadantis daug daugiau, negu galiausiai duoda. Nieko neprarasite, nematę šio filmo. Duosiu 2/5.

Only God Forgives [2013]

Lietuviškai: Tik Dievas atleidžia.

„Tik Dievas atleidžia" („Only God Forgives") – tai danų režisieriaus Nicolaso Windingo Refno filmas apie britą Julianą, kuris kartu su broliu Billiu Bankoke turi bokso sporto klubą. Tačiau tailandietiško bokso klubas tėra tik priedanga šeimos verslui – narkotikų gabenimui į Angliją. Netikėtai nužudomas Billis ir vyrų mama, taip pat narkotikų klano atstovė Jenna, prisaikdina Julianą surasti, kas nužudė brolį.


Rinkdamasis filmą, nežinojau, kad jo motyvai rytietiški, o tai labai daug ką pasako apie filmą. Iš esmės tai reiškia, kad bus daug beprasmiško žudymo, kraujo ir žiaurumo vaizdų, ant kurio mėginama išvežti visą filmą ir pamaitinti žiūrovą šia paklausia preke. Režisierius, nors būdamas europietis visą filmą pastato ant šios linijos. Beprasmiškas, sunkus ir nuobodus filmas, negaiškite laiko. 1/5.