2016 m. gruodžio 16 d., penktadienis

The Man Who Knew Infinity [2015]

Lietuviškai: Žmogus, pažinojęs begalybę.

Biografinė drama, paremta to paties pavadinimo knyga, apie matematiką, užaugusį Indijos skurde. Tai filmas apie matematikos genijų Srinivasą Ramanudžaną ir jo mokytoją anglų matematiką G.H. Hardį, apie žmogaus gebėjimus...

Pažiūrėjęs šį filmą, dar kartą supratau kaip aš nekenčiu biografinių filmų. Kiekvieno žmogaus istorija yra ypatinga ir be galo įdomi. Tačiau filmas niekuomet nesugeba to perpasakoti. Geriau skaityti knygą, arba klausyti gyvo pasakojimo, bet filmas... Žodžiu, nebuvo nei įdomu, nei įtikinama. 2/5.

2016 m. lapkričio 29 d., antradienis

Oblivion [2013]

Lietuviškai: Užmirštieji.

Tolimoje ateityje, prieš 60 metų Žemės planetą užpuolė ateiviai. Žmonija karą laimėjo, tačiau prarado savo gimtąją planetą. Žemės paviršius neatpažįstamai suniokotas, o jame knibžda Žemę užpuolę ateiviai. Išgyvenę žmonės buvo priversti evakuotis ir slapstytis padangėse.
Jack'as dirba Žemės paviršių ginančių zondų mechaniku. Vienas iš jo prižiūrimų zondų sugenda, todėl Jack'as yra priverstas leistis į žemę, kur avarijos vietoje vyras randa astronautę moterį. Kaip žemėje galėjo atsirasti žmogus ir kas per erdvėlaivis sudužo?
Šis atradimas priverčia Jak'ą abejoti viskuo, kuo jis iki šiol tikėjo ir suprasti, kad už utopijos debesyse ir suniokotos gimtosios žemės slypi kažkas daugiau.

Nemėgstu aš fantastikos, o dar apie kosmosą, tai iš viso absurdas. Bet šiuo atveju, kažkaip susidomėjau istorija. Ir džiugu, kadangi šiame filme niekas nepiktnaudžiauja efektais ir kosminiais daikčiukais. Veiksmas vyksta ateityje ir aplinka prie to pritaikyta, o visa kita yra istorijos vistymas. Istorija įdomi ir nespėja atsibosti. Yra momentas, kada scenarijus kiek pagreitėja ir nustebina, tačiau bendrai labai neblogai. Be to, man rodos, visai pavyko perduoti prarastos planetos grožį ir ilgėsį jai. Ir nors yra pastebimų filmo klaidų, bei happy endas, filmas neblogas. 4.

Shut in [2016]

Lietuviškai: Įkalinta.

Po žiaurios avarijos, kurios metu žuvo jos vyras, o sūnus liko paralyžiuotas ir visiškai nereaguojantis į aplinką, vaikų psichologė Merė (aktorė Naomi Watts) nusprendžia apsigyventi atokioje sodyboje ir visą dėmesį skirti sūnui. Deja, jo būklė negerėja.
Viltis Merei sužimba, kuomet jos keliai susikerta su ikimokyklinio amžiaus našlaičiu berniuku Tomu. Suprasdama, kad taip padės ne tik jam, bet ir pačiai sau, Merė apsiima globoti tėvų netekusį vaiką. Nors neprisipažįsta net pati sau, Tomas jai pamažu ima pakeisti tikrą sūnų. Tol, kol vieną dieną Tomas tiesiog dingsta...

Naomi Watts yra gera aktorė, bet tai nepadėjo filmui tapti geru. Net žiūrėjimas kinoteatre neišgelbėjo. Filmas gana klasikinio scenarijaus, paprastas ir neitin įtraukiantis. Realiai tai laiko gaišatis. Neikit ir nežiūrėkit. 2/5.

2016 m. lapkričio 23 d., trečiadienis

Me Before You [2016]

Lietuviškai: Aš prieš tave.

Viljamas Treinoras – galantiškas, energingas, sėkmingą bankininko karjerą pradėjęs ir gyvenimą pilnomis saujomis sėmęs jaunuolis. Tačiau visa tai subyrėjo akimirksniu, kuomet gatvėje Viljamą partrenkė motociklas. Sužinojęs, kad niekada nebegalės valdyti savo kūno, vyras prarado bet kokį norą gyventi, apsišarvavo cinizmu ir atstūmė pačius artimiausius žmones. Tačiau vieną dieną Treinorų namų slenkstį peržengia iš pažiūros keistuolė Luiza Klark...
Mažame Anglijos provincijos miestelyje gyvenanti ir desperatiškai darbo ieškanti 26-erių metų Luiza, negali sau leisti atsisakyti gerai apmokamo pasiūlymo tapti Viljamo pagalbininke ir kompanione. Pradžioje absoliučiai ignoruojama, Luiza pasiryžta nepasiduoti niūrioms Viljamo nuotaikoms ir parodyti vaikinui, kad gyventi verta, nepaisant pačių tragiškiausių aplinkybių. Prasideda naujas, nuotykių ir netikėtumų, vilties ir meilės kupinas Viljamo ir Luizos gyvenimo tarpsnis, iš esmės pakeisiantis juos abu.



Kai Indrė pamatė pradžią, tai iš karto paklausė ar čia tik nebus kita versija "Intochables". :D Tad siužetas kažkur pasirodė matytas. Tiesa, pabaiga šiek tiek kitokia nei "Neliečiamosiose", nors iki pastarųjų charizmos toloka. Šiaip vidutiniškas filmas vertas 3/5.

2016 m. lapkričio 18 d., penktadienis

About Time [2013]

Lietuviškai: Laiko tiltas.

Sulaukęs 21-erių, Timas suvokia galįs keliauti laiku... Po dar vieno, Timui bereikšmio naujametinio vakarėlio tėvas jam atskleidžia paslaptį, jog visi Timo šeimos vyrai turi tokią dovaną. Nors Timas ir negali keisti pačios istorijos, tačiau jo gabumai leidžia vaikinui nulemti ar ištaisyti jo gyvenime įvykusius ar dar įvyksiančius įvykius. Timas nepatenkintas savo dabartiniu gyvenimu, tad naujai atrasti gabumai - puiki priemonė jį susitvarkyti, Timo suvokimu, susirandant merginą.
Tačiau Timui teks išmokti skaudžią gyvenimo pamoką, kad kelionių laiku pasekmės nėra tokios malonios, kaip gali pasirodyti.

Kažkur jau girdėta filmo idėja, galinti sukurti labai ambicingą istoriją. Labai puikios filmo pamokos ir išvados, pavyzdžiui, kad kiek bekeliautum laiku, nepriversi žmogaus tavęs pamilti, kad kasdienybė yra puikiausias gyvenimo būdas, tiesiog reikia ją pripildyti neskubėjimui ir šiek pakelti akis virš žemės. Ir vis dėlto filmas, mano manymu, gana silpnai panaudojo savo potencialą. 3/5.

2016 m. lapkričio 17 d., ketvirtadienis

Nerve [2016]

Lietuviškai: NERVE: drąsos žaidimas.

Per pasaulį galingo cunamio banga ritasi nauja pramoga: žaidimas „NERVE“. Nori pamatyti, kaip eiliniai žmonės daro pačius neįtikinamiausius, nutrūktgalviškiausius, beprotiškiausius dalykus? Atsisiųsk programėlę, prisiregistruok ir tapk žiūrovu. Užsikabinai? Išbandyk pats – tapk žaidėju! Kiekviena žaidimo užduotis įvertinta skirtinga pinigų suma. Kuo užduotis sudėtingesnė, tuo didesni pinigai. Kas juos sumoka? Tokie pat žmonės kaip tu, žiūrintys tavo nuotykius. Skamba įdomiai ir patraukliai, tiesa?
Koledžo naujokė Vy (aktorė Emma Roberts) pasiryžta išbandyti „NERVE“. Vos užsiregistravusi gauna pirmąją užduotį: pabučiuoti nepažįstamą vaikiną. Už tai jos sąskaita pasipildytų šimtu dolerių. Sukaupusi visą drąsą, mergina bare įsisiurbia į lūpas pirmą kartą matomam vaikinui (akt. Dave‘as Franco). Užduotims sudėtingėjant, auga ir laimima suma. Praleisti su pabučiuotu vaikinu vakarą mieste. Apsilankyti prabangioje parduotuvėje. Pavogti iš jos rūbų. Merginai ir jos žaidimo partneriui ima darytis truputį neramu. Ir ne be reikalo. Užduotys tampa vis pavojingesnės, o anoniminiai žaidimo stebėtojai pamažu perima merginos gyvenimo kontrolę.
 


Pakankamai neblogas filmas. Nėra tų ištemptų, kur priėjus tam tikrus filmo posukius, prasideda trypčiojimas vietoje, ar nesuprantamai ilgos kovos, sulėtėjęs laikas ir pan. Įdomi filmo idėja, gerai padarytas siužetas, gera vaidyba, netikėtumas, intriga, netikėti posukiai. Šiaip gana viskas neblogai. Filmo mintis apie kolektyvinį atsakingumą už veiksmus atkartoja jau matytus kriminalinius filmus. Tačiau jaunatviškas ir šiuolaikiškas įpakavimas, atspindintis realias visuomenės problemas, žiūrisi tikrai neprastai. 4/5.

2016 m. rugpjūčio 29 d., pirmadienis

The Rundown [2003]

Lietuviškai: Bėgimas džiunglėse.

Dingusių ir besislapstančių žmonių paieškos ekspertas Bekas aptinka savo viršininko sūnaus pėdsakus Brazilijoje. Tačiau jaunasis Travisas visiškai nenori grįžti namo, nes planuoja ieškoti Amozonės džiuglėse paslėpto neįkainojamo lobio, kurio savininku labai norėtų tapti vietinės mafijos bosas.



Nuotaikingas filmas su Dwaynu grįžta. Šiek tiek humoro, smagūs efektai, nesibaigiantis veiksmas, šiek tiek intrigos ir bac gavosi visai nieko komedija. Žanro mylėtojams. 4/5.

2016 m. rugpjūčio 23 d., antradienis

Room [2015]

Lietuviškai: Kambarys.

24 metų Džo ir jos penkerių metų sūnus Džekas gyvena daržinėje, kurią vadina kambariu. Jie dalijasi lova, tualetu, vonia, televizoriumi ir elementaria virtuve. Vienintelis langas kambaryje - stoglangis. Jie yra senojo Niko belaisviai, Džeko tėvo, kuris pagrobė Džo prieš septynis metus, ir kiekvieną dieną ją prievartauja, kol Džekas miega spintoje. Ji bando neprarasti vilties dėl sūnaus, tačiau neretai ją apima depresija.
Po to, jiems pavykus pabėgti iš šio uždaro pasaulio, kuriame Džekas gyveno visą savo gyvenimą, jis patiria nepaprastą atradimą - išorinį pasaulį.


Filmas, primenantis nesenus Europoje vykusius įvykius ir galimai jų įkvėptas. Gerai atskleista tikėtina kalinės psichologinė būsena ir vidinis pasaulis. Nors veiksmas vyksta viename kambaryje, veiksmas sukurtas gana nenuobodžiai ir neleidžia suspėti žiovauti. Šiaip vertingas kinas. 4/5.

2016 m. rugpjūčio 18 d., ketvirtadienis

Black [2005]

Lietuviškai: Tamsa.

"Tamsa" – 2005 m. indų drama, sukurta režisieriaus Sandžajaus Lila Bhansalio. Filme vaizduojama aklos ir kurčios mergaitės bei jos mokytojo, kuris vėliau suserga Alzhaimerio liga, gyvenimo istorija. Siužetas paremtas Helen Keller gyvenimo istorija.



Filmas pagal tikrą istoriją. Įdomi ir neįtikėtina jaunos merginos istorija. Jei ne kalba, būtų sunku patikėti, kad filmas yra indiškas. Neįprastas, be dainavimo ir šokių. Įkvepiantis ir liudijantis žmogaus valios stiprybę, parodantis, kad nieko nėra neįmanoma. Kad žmonės, kuriuos laikome neįgaliais, labai dažnai gali pasiekti daug daugiau negu bet kuris mūsų. Net būdami akli ir kurti. 4/5.

2016 m. rugpjūčio 15 d., pirmadienis

Higher Ground [2011]

Lietuviškai: Tamsa.

"Tamsa" – 2005 m. indų drama, sukurta režisieriaus Sandžajaus Lila Bhansalio. Filme vaizduojama aklos ir kurčios mergaitės bei jos mokytojo, kuris vėliau suserga Alzhaimerio liga, gyvenimo istorija. Siužetas paremtas Helen Keller gyvenimo istorija.



Filmas pagal tikrą istoriją. Įdomi ir neįtikėtina jaunos merginos istorija. Jei ne kalba, būtų sunku patikėti, kad filmas yra indiškas. Neįprastas, be dainavimo ir šokių. Įkvepiantis ir liudijantis žmogaus valios stiprybę, parodantis, kad nieko nėra neįmanoma. Kad žmonės, kuriuos laikome neįgaliais, labai dažnai gali pasiekti daug daugiau negu bet kuris mūsų. Net būdami akli ir kurti. 4/5.

2016 m. rugpjūčio 7 d., sekmadienis

Kiss The Girls [1997]

Lietuviškai: Bučiuoti merginas.

Policijos psichologas Aleksas Krosas sužino, kad dingo jo dukterėčia. Jis atvyksta į koledžą, kur ji mokėsi. Pasirodo, ji tapo dar viena gudraus ir žiauraus maniako auka.
Jis grobė ne šiaip gražuoles, o talentingas, gražias merginas ir laikė uždarytas požemyje, kur jos privalėjo laikytis nustatytų taisyklių. Nusikalusiųjų nebuvo gailimasi...



Senas geras filmas, kue Morganas Freemanas vaidina sau neįprasta pagrindinę rolę. Kažkaip įprasta jį matyti pagalbinėse vaidmenyse, čia kiek kitaip. Pasinus siužetas, keletą kartu kintanti istorija, šiaip gana neblogas detektyvas. Puiki vaidyba, nuolatinė įtampa, iš principo neblogai. 4/5.

2016 m. liepos 25 d., pirmadienis

The Escapist [2008]

Lietuviškai: Bėglys.

Senis Frenkas, sėdintis kalėjime iki gyvos galvos, gauna laišką iš namų, kad jo nepilnametė dukrelė įklimpo į narkotikų liūną. Jis kaltina save, kad likusi be tėvo, dukra nebeina doros keliu. Vienintelė išeitimi belieka ištrukti į laisvę, kad susitiktų su dukra. Tačiau juos skiria kalėjimo sienos...


Filmo scenarijus keliauja vienu metu dvejomis istorijomis - pabėgimo parengimas ir pats pabėgimas. Tik gale išaiškėja kaip vis dėlto pavykoplanas. Deja, bet nekokia vaidyba, silpnas režisieriaus darbas, scenarijaus skylės padaro ji gana vidutinišku. 3/5 nors pabaiga gana originali.

2016 m. liepos 15 d., penktadienis

Arn - Tempelriddaren [2007]

Lietuviškai: Arnas: riteris tamplierius.

Arnas, svarbias pareigas užimančio švedų dvariškio sūnus nubaudžiamas už uždraustą meilę ir pasiunčiamas 20 metų kaip Tamplierių ordino riteris į Šventąją Žemę. Jam lemta sudalyvauti Hatino mūšyje ir kituose įvykiuose, susijusiuose su Jeruzalės karalystės sunkmečiu.



Skandinaviškas kinas ne kartą jau stebino savo kokybe ir lygiu. Šis filmas ne išimtis. Nors pavadinimas tikrai nežavi ir labiau panašus į snobo kiną, ar Egipto princo motyvus, filme slypi tikras užtaisas. Merginom patiksiantys romantiniai motyvai, persipina su kovingais ir nuotykiniais siužetais. Stipri emocinė gija pinasi su istoriniais pasakojimo elementais. Puikus filmas. Ir žinoma nepaprasto grožio Sofia Helin prideda nuostabaus žavėsio filmui. Super. Žiauriai patiktų mano pusbroliui Bogdanui, šio žanro mylėtojui. 5.

Zero Dark Thirty [2012]

Lietuviškai: "Taikinys #1" arba "Pusvalandis po vidurnakčio".

Maya yra CŽV operacinis,, kurio pirmoji patirtis yra po "al Qaeda" išpuolių prieš JAV Rgs 11, 2001 kalinių tardymo. Ji nenori dalyvis ekstremaliomis prievarta taikoma sulaikytųjų, tačiau mano, kad tiesa gali gauti tik per tokias taktika. Jau keletą metų, ji yra kryptingas jos veda siekiant atskleisti "Al Qaeda" lyderis Osama bin Ladenas buvimo. Galiausiai, 2011 metais, atrodo, kad jos darbas atsipirks, ir US Navy SEAL komanda siunčiami žudyti arba gaudyti bin Ladenas. Bet tik Maya yra įsitikinę, Bin Ladenas, kur ji sako, kad jis yra.


Filmo istorija pagal tikrus liudytojų pasakojimus. Iki šiol dar pasaulis užsiduoda klausimu kas gi nutiko Bin Ladenui, kaip gi taip nutiko, kad jis mirė? Atsakymą kažin ar kada sužinosime, bet šis filmas leidžia akies krašteliu žvilgtelėti į galimai buvusį įvykių scenarijų. Istoriniu požiūriu įdomus ir vertingas filmas. Bet tik istoriniu, gyvenus tais laikais, prisimenant chaosą visame pasaulyje per rugsėjo 11, prisimenant žmonių nesaugumo jausmą ir baimę dėl niekam nežinomo priešo. Na, o mūsų vaikams tai bus labai vidutinis filmas, kuriame veiksmas kiek ištemptas, nėra daug efektingų scenų ir kiek per lėtas. Viską įvertinus -3/5.

2016 m. liepos 1 d., penktadienis

Tell No One [2006]

Lietuviškai: Tik Niekam Nesakyk.

Gydytojo Alekso žmona Margo žiauriai nužudoma dėl neaiškių priežasčių. Tik prisiminimai apie gyvenimo meilę padeda jam išgyventi. Praeina aštuoneri metai. Vieną dieną Aleksas gauna žinutę elektroniniu paštu, joje – vaizdo medžiaga: dabartiniu laiku filmuojami žmonės. Minioje jis atpažįsta Margo.



Kaži ar galima būtų šį filmą priskirti prie trilerių. Tai puikus prancūzų detektyvas, įdomi istorija su suktu siužetu. Patiks jei mėgstate nuspėti kaltuosius ir jei patinka narplioti painias bylas. Kokybiškas neholivudinis kinas. 3/5.

2016 m. birželio 24 d., penktadienis

People Like Us [2012]

Lietuviškai: Žmonės kaip mes.

„Žmonės kaip mes“ – drama, komedija apie šeimą. Filmas paremtas tikrais įvykiais, kuriame Krisas Painas vaidiną Semą, virš dvidešimties metų sulaukusį greitakalbį pardavėją, kurio paskutinis sandėris žlugo būtent tą dieną, kai jis sužino, kad staiga mirė jo tėvas. Semas priverstas grįžti namo, kur jis turi sutvarkyti tėvo turtą bei vėl prisijungti prie atitolusios šeimos. Vykdydamas savo tėvo paskutinius norus Semas atskleidžia stebinančią paslaptį, kuri apverčia jo gyvenimą aukštyn kojom: jis turi 30-metę seserį Frenkę, apie kurią niekada nėra girdėjęs (Elizabet Banks). Jų santykiai vystosi, ir Semas yra priverstas permąstyti viską, ką galvojo, jog žino apie savo šeimą ir dar kartą patikrinti savo gyvenimo pasirinkimus.



Filmas prasideda kaip daugelis įprastu filmų, per daug nieko nežadant. Eilinė istorija kai vienu metu žmogų užgriūna daugybę bėdų, iš kurių tenka kapstytis vienu metu, pavirsta gražia ir emocionaliai gilia drama. Panašiai kaip kokioje „Atleisk“ laidoje, matysite kaip susitinka brolis ir sesuo nepažinoję vienas kito ir kaip tai pakeičia jų ir artimųjų gyvenimus. Man patiko, geras filmas. 5/5.

2016 m. birželio 23 d., ketvirtadienis

Metro Manila [2013]

Lietuviškai: Metro Manila.

Nuskurdęs ryžių augintojas iš vargano Filipinų šiaurės kalnų rajono suvokia, kad jam neužteks pinigų kito derliaus sėkloms. Ir nutaria su žmona ir dviem vaikais vykti į sostinę ieškoti darbo. Sostinė sutinka jį nedraugiškai: jau pirmą dieną jo pinigai atsiduria apgavikų rankose, jam tenka dirbti už valgį, o šeima priversta apsigyventi lūšnynuose. Iš neviltis žmona įsidarbina bare ir tenkina klientų įgeidžius.
Netrukus Oskarui nusišypso sėkmė: iš tatuiruotės atpažinę elitinio pėstininkų būrio karį vyriškį įdarbina privačioje transporto kompanijoje, kurios darbuotojai šarvuotais sunkvežimiais gabena krovinius ir savo klientų turtą. Darbas pavojingas, automobilius ir juos lydinčius asmenis dažnai užpuola plėšikai. Oskarą imasi globoti patyręs ir aukštesnių pareigų pasiekęs Ongas. Tapęs patyrusio kolegos porininku Oskaras ima suvokti savo amato subtilybes...
Filmas nominuotas BAFTA apdovanojimui kaip geriausias užsienio filmas. Pelnė Britų nepriklausomo kino premiją. Laimėjo Žiūrovų prizą Sandanso kino festivalyje. Iš viso 8 apdovanojimai ir 12 nominacijų.



Ilgai tempiau su filmo peržiūra, o veltui. Puikus neholivudinis filmas, atskleisiantis, kad mes puikiai gyvename palyginus su kai kuriais socialiniais sluoksniais. Galbūt Lietuvoje kitokio pobūdžio vargas, bet filmas prieinamai pavaizduoja išgyvenimo sunkumus ir desperatiškus veiksmus ieškant išeities. Stiprus filmas emocionaliai, bet nenusileidžia ir intriga bei veiksmo elementais. Šiaip apturėjau malonumą žiūrėdamas. 5/5.

2016 m. birželio 15 d., trečiadienis

Self/less [2015]

Lietuviškai: Kito Gyvenime.

Mintys apie amžiną gyvenimą žmoniją kamuoja nuo seniausių laikų. Medicinai nuolat tobulėjant, žmogaus gyvenimo trukmė yra stipriai pailgėjusi, tačiau mes vis dar esame mirtingi. Tačiau galbūt mes kažko nežinome? Galbūt kažkur slaptose laboratorijose dirbantys mokslininkai jau išrado būdą, kaip žmogui tapti nemirtingam?
Aristokratas ir verslininkas Demjenas (akt. Ben Kingsley) serga paskutinės stadijos vėžiu. Jo išgelbėti medicina jau nebegali, tačiau vyras sužino apie kitą galimybę: perkelti savo sąmonę į jauną kūną ir taip atgimti. Kadangi pinigai – ne problema, Demjenas nedvejodamas pasinaudoja galimybe tapti nemirtingu.
Deja, naujasis Deimjeno kūnas (akt. Ryan Reynolds) pamažu ima „prisiminti“ ankstesnį savo gyvenimą. Mirtį apgauti bandęs aristokratas suvokia, kad amžinojo gyvenimo kaina yra didesnė nei atrodė iš pradžių...


Įdomus daug žadantis siužetas, galiausiai tampa paprasta holivudine istorija su tipiška pabaiga. Nieko tokio, kas pasiliktų galvoje ilgeliau, nebent tai, kad su nemirtingumu geriau nežaisti. Kita vertus, kažkas ieško kažka lengvo vakaro užpildymui? Tiks. Tik tiek. 3.

2016 m. birželio 2 d., ketvirtadienis

The Curious Case of Benjamin Button [2008]

Lietuviškai: Keista Bendžamino Batono istorija. "Gimiau neįprastomis aplinkybėmis." Taip prasideda Keista Bendžamino Batono istorija, nufilmuota pagal 1920 m. parašytą Frencio Skoto Ficdžeraldo istoriją apie žmogų, gimusį aštuoniasdešimties metų amžiaus, tačiau vėliau nebesenstantį, o tik jaunėjantį.
Gal viskas nebūtų taip sudėtinga, jei Bendžaminas nebūtų sutikęs ir pamilęs žavios merginos. Jie gyvena visiškai skirtingus gyvenimus: jis jaunėja, ji sensta.


Per daug keista istorija, kad būtų reali klostosi savo vaga, kuria savo istoriją, vystosi ir klostosi įdomiai pirmą valandą, tačiau paskui veiksmas kiek tampa monotoniškas, verčia panuobodžiauti, pažiovauti. O šiaip viskas ok. 3.

2016 m. balandžio 26 d., antradienis

Mulholland Dr. [2001]

Lietuviškai: Malholendo kelias.

Jauna pasiturinti mergina važiuoja ramiu užmiesčio keliu. Ją vežantis vairuotojas įvykdo pasikėsinimą į ją, kuriuo metu įvyksta avarija, automobiliai verčiasi, išlikusi gyva mergina bėga iš įvykio vietos ir randa prieglobstį tuščiame name, kurio šeimininkai atostogauja.
Staiga ji supranta, kad prarado atmintį ir neprisimena nei kas jį, nei kodėl kažkas ieško jos mirties. Ar saugu išeiti į gatvę? Ar jį įžimybė ir ją pažins? Už ką jos ieško? Ji išgirsta rakinamas namų duris, į Los Andželą atvyko pasisvečiuoti šeimininkų dukterėčia. Kas bus kai jos susitiks? Ar pavyks atrasti atmintį ir išnarplioti gyvenimo sekos įvykius?


Tris trečdalius filmo pasakojama istorija, narpliojamas nusikaltimas, paskutinėje filmo dalyje staiga pasiverčia ir nepaaiškinamą painiavą, įvykiai ir herojai susipainioja į galvosūkį, kurį teks narplioti jau pasibaigus filmui. Filmas galvosūkis, užminantis mįsles ir kiek šyzovas. Turi savo žavėsio, tačiau 3.

Homefront [2013]

Lietuviškai: Paskutinė riba.

Filas Brokeris (aktorius Jason‘as Statham‘as) - buvęs agentas iš kovos su narkotikais skyriaus. Po žmonos mirties su dukrele persikrausto į nedidelį miestelį, tikėdamasis pamiršti praeitį. Mielas miestelis tik iš pirmo žvilgsnio atrodo tylus ir ramus, čia yra savo tvarka, kuri galia pdalinta tarp šerifo ir vietinio nusikalstamo autoriteto pravarde Aligatorius (aktorius James’as Franco).
Atvykėlis atneša naujų vėjų į miestelį ir toli gražu ne visiems tai patinka, o kai kurie norėtų pastatyti naujoką į vietą ir paaiškinti vietinę tvarką.
Populiariausias šių dienų veiksmo filmų aktorius, britas Jason‘as Statham‘as pasirodo šiek tiek neįprastame sau vaidmenyje. Jis vaidina vienišą tėvą, kuriam teks pereiti labai daug išbandymų, kad galiausiai tapti laisvu gyvenimo kalviu su savo mylima dukrele. Žymiai dramatiškesnis aktoriaus pasirodymas dar kartą įrodo, jog jis gali suvaidinti bet kokio žanro filme, todėl žiūrovai galės ištisai mėgautis dar ir įsimintinu brito pasipriešinimu narkotikų klano vadui, kuris suvaidino charizmatiškasis James‘as Franco.
„Kaip toli eitum, kad apsaugotum savo šeimą?“ – atsakymą į šį klausimą gausite pasižiūrėję šį stilingą veiksmo trilerį.


Nesakyčiau, kad filmas yra kitoks nei didžioji dalis kitų Stathamo filmų, bet tikrai šiek tiek neįprastas šiam aktoriui. Filmas neprisotintas muštynių ir šaudymo, herojus ramesnis ir žemiškesnis, rūpestingas tėvas, nusileidžiantis ir ieškantis taikos. Tas yra smagu. Man visai patiko ir žiūrėjosi įdomiai. Pliusas Stathamui. ;) 4.

Bond of Silence [2010]

Lietuviškai: Tylos siena.

Naujieji Metai jau tuoj tuoj ateis, žmonės ruošiasi sutikti, linksminasi ir švenčia. Vienoje gatvėje gretimose namuose taip pat švenčia dvi kompanijos - viename kelių suaugusių šeimų būrelis, kitame - siaučia bemaž du šimtai jaunuolių. Kuomet triukšmas ir keiksmai gretimame name pasiekia piką, šeimos galva Bobas, įžymus miestelio advokatas nueina paprašyti būti tyliau. Tačiau atgal nebegrįžta, ji randa nužudytą. Kaip tai nutiko? Nejaugi niekas nemato? O gal jaunuoliai susimokę dangsto tikrąjį žudiką?


Čia nėra tų aktorių, kur mes įpratę matyti daugumoje filmų, tik keletas labiau matytų veidų. Pirmas 15-20 minučių jau galvojau, kad kažkokia nesąmonę pasirinkau žiūrėti, bet kada filmas keičia kryptį, pradedi suprasti kas yra kuo ir pradedi užsiduoti klausimu kas čia kame kaltas. O paskui tiesos paieškos, drama, emocijos. Normaliai. 4 vertas.

2016 m. kovo 28 d., pirmadienis

Before I Go To Sleep [2014]

Lietuviškai: Kol nenuėjau miegoti.

Po siaubingos autoavarijos Kristiną (akt. Nicole Kidman) kankina amnezija. Ji nepamena nieko, kas vyko vakar, todėl kiekvienas rytas, tiesiogine to žodžio prasme, jai yra visiškai nauja diena ir istorija.
Pabudusi Kristina neprisimena nei savo amžiaus, nei to, kad yra ištekėjusi. Ji tiki, kad visas gyvenimas jai dar prieš akis, todėl kiekvieną sykį sužinojusi, kad jau pasirinko gyvenimo vyrą, kurio dabar nė neprisimena – nusivilia.
Užmarštyje kaskart lieka ir susitikimai su gydytoju, kuris stengiasi atgaivinti Kristinos atmintį. Jo patarta filmuoti savo video dienoraščius, moteris po gabalėlį pradeda dėlioti vaizdą, kaip atrodo jos kasdienybė, o iš praeities pradeda lįsti šešėliai...
Kaip ji pateko į avariją? Kada spėjo ištekėti? Kas sako tiesą, o gal niekuo negalima pasitikėti, nes visi turi savų motyvų? Nerdama į savo pačios miglotus prisiminimus, Kristina įsitraukia į pavojingą kelionę, kuri turės pasekmių visiems, kuriuos ji myli... Ar tikrai verta prisiminti viską, kas jau pamiršta?


Pradedu galvoti, kad tokia liga iš tikrųjų egzistuoja. Pradedant "Memento", žiūrėk jau kuris filmas yra sukurtas panašia istorija. Visai geras trileris, ne vieną kartą filmo eigoje painiojantis galvoje esančius pabaigos numanymus. Įtampa, veikmas, painus siužetas, gražus pastatymas. Geras vakaras. 4/5.

2016 m. kovo 9 d., trečiadienis

The Next Three Days [2010]

Lietuviškai: Trys įtemptos dienos.

Džono Brenano šeimyninį gyvenimą galima pavadinti idealiu: namuose jo kas vakarą laukia mylinti ir mylima moteris Lara ir jų mažoji atžala Lukas. Tačiau vieną dieną idilišką šeimos gyvenimą nutraukia į duris pasibeldusi policija: teisėsaugos pareigūnai apkaltina Larą žmogžudyste ir suima. Nužudyta jos viršininkė, visa šeima ištikta šoko, o Larai tenka keliauti į kalėjimą.
Galiausiai Lara netenka vilties ir bando nusižudyti. Džonas supranta, kad žmona tuoj palūš galutinai. Nevilties apimtas, jis nusprendžia, jog vienintelė likusi išeitis yra suorganizuoti Laros pabėgimą ...


Filmas prasideda gana įprastai ir pradedai suprasti, kad tikriausiai teks šiek tiek nuobodžiauti. Tačiau po 15 minučių filmas pasisuka kita linkme ir prasideda veiksmas, įtampa ir intriga. Smagu tai, kad čia Raselas Krou nėra jūsų pėstininkas ar koks kitas super-vyrukas, kuriam viskas duodasi lengvai. Jis mokytojas, kuris nieko nemoka ir sunkiai skinasi kelią. Filmas tikrai neblogas, o padorų veiksmo filmą šiais laikais surasti ne taip ir lengvą. Kažkas nori papirkti krauju, kažkas nuogybėmis, o čia viskas gan neblogai. Vakaro tikrai nesugadins. 4/5.

2016 m. vasario 24 d., trečiadienis

No Escape [2015]

Lietuviškai: Pabėgti neįmanoma.

Naujų vilčių kupina šeima iš Amerikos persikelia gyventi į Aziją. Čia šeimos galva gavo darbo pasiūlymą svarbioms pareigoms labai įtakingoje kompanijoje. Egzotiškas jų gyvenimas greitai tampa pragaru, kai šeima atsiduria pilietinio perversmo centre. Abu tėvai iš paskutiniųjų bando apsaugoti savo dukras ir desperatiškai ieško išėjimo iš chaosu virtusios šalies, kur pirmiausia yra nužudomi būtent užsieniečiai.


Neturiu nuomonės apie Brosnaną, bet Owen Wilsonas geras vyrukas ir tikėjausi pamatyti gerą filmą. Prasidėjęs nuo šeimyninės idilės, po dešimties minučių filmas pritvinksta įtampos, bėgimo ir adrenalino, kuris nurimsta tik filmui pasibaigus. Atrodytų neblogas filmas, daug veiksmo, daug veikėjų. Vis dėlto filmui nu niekaip nepavyko manęs įtraukti ir sudominti. Tuo tarpu Indrė, kuri žiūrėjo kartu buvo kaip ant adatų. Nežinau ar čia nuotaika tokia, ar filmas prastas, bet daugiau 3/5 negaliu duoti. Netikroviškas veiksmas, vaidyba, efektai. Filmavimas vyksta Filipinuose ir labai jaučiasi tų kraštų kino tradicijų įtaka. Šiuo atveju neigiama. 3.

2016 m. vasario 15 d., pirmadienis

Bridge of Spies [2015]

Lietuviškai: Šnipų tiltas.

Šaltojo karo metai. Talentingo Bruklino advokato Džeimso Donovano (akt. Tom Hanks) ramią kasdienybę sudrumsčia JAV centrinė žvalgybos valdyba (CŽV).
Rusijoje buvo numuštas JAV žvalgybinis orlaivis U-2, o jo pilotas paimtas į nelaisvę. Tuo tarpu, specialieji JAV agentai sulaiko Sovietų Sąjungos šnipą, ir prasideda įnirtingas derybų procesas dėl įkaitų apsikeitimo. Štai čia ir prireikia Džeimso Donovano pagalbos.
Džeimso užduotis sunkiai įgyvendinama – nuvykus į Sovietų Sąjungą suvaldyti derybas taip, kad amerikiečiams nereiktų prarasti rusų šnipo, tačiau pavyktų išlaisvinti amerikiečių pilotą.
Trikdomas milžiniško spaudimo ir rizikuodamas viskuo, ką turi, Donovanas ne tik taps Šaltojo karo istorijos herojumi, bet ir patirs pavojingiausią nuotykį savo gyvenime.


Filmai apie šnipus visada įdomūs, ypač istoriniai ir nuotykiniai, kurie leidžia pamatyti senovėje naudotus metodus ir gudrybes. Deja, šis filmas ne apie tai. Jis daugiau apie diplomatiją, užsispyrimą, riziką. Pastatytas pagal tikrą istoriją ir skubantis perteikti pasakojimą, mano nuomone, filmas gana paviršutiniškai atskleidžia herojus, padrikai veiksmo linijai trūksta intrigos ir nuoseklumo. Galiausiai gavosi labai vidutinis filmas, nors kaip tikra istorija pagardinta gana meistriškai. 3/5.

2016 m. sausio 21 d., ketvirtadienis

One Flew Over the Cuckoo's Nest [1975]

Lietuviškai: Skrydis virš gegutės lizdo.

Sveiki atvykę į psichiatrijos ligoninę su krūva psichinių ligonių ar bent jau save tokiais laikančių, žmogiškumo bruožus beprarandančių pacientų. Čia vadovas vienas - Didžioji Sesuo, moteris, kuri manipuliuoja visais, naudodama neįtikėtiną psichologinį terorą.
Tačiau kai į skyrių atvežamas naujokas Rendlis Makmerfis, viskas pasikeičia, nors niekas neišdrįsta viešai to parodyti...


Su filmo aprašymu, kurį kątik perskaitėte ir kuris paimtas iš kažkokio filmų tinklapio, aš nesutikčiau. Tiksliau nesutinku apie Didžiosios Sesės terorą. Mano manymu, filmas atskleidžia neįtikėtina ligoninės personalo profesionalumą, tikslią ir teisingą reakciją į incidentus ir įvykius, ribų nustatymą. Žodžiu, aš stebėjausi tuo visą filmą. Ir tikrai čia joks teroras. Šiaip tai puikus filmas apie normalius ir nenormalius žmones, uždarytus kartu.
Filmas parodo, kad kiekvienas normalus žmogus yra savotiškai nenormalus, pilnas savo, tik jam budingų problemų, keistenybių, charakterio ypatumų. Kiekvienas esame kitoks, tad neverta badyti pirštais į aplinkinius, pažvelkime į save. Kas mumyse yra tokio, kas mums visiškai normalu (o gyliai pasiknisus ir logiškai paaiškinama), o kitiems visiškai nepriimtina. Nieko nerandate? Pažiūrėkite filmą, gal ką pastebėsite. Vien herojų tipažai ko verti. Be to, čia klasika. Nikolsonas jaunas vyrukas, o Devito iš viso pacaniukas. :D 5.

State Of Play [2009]

Lietuviškai: Tikroji padėtis.

Aukščiausios įtampos politiniame trileryje Vašingtono dienraščio žurnalistas atskleidžia korupcijos šešėlius Vyriausybės koridoriuose, kai išsiaiškina, kad paslaptingai nužudyta mergina yra Demokratų partijai priklausančio kongresmeno meilužė.
Jis turi įtarimų, kad įtakingos korporacijos mėgina sužlugdyti gero bičiulio karjerą ir iki minimumo sumažinti šansus dalyvauti JAV prezidento rinkimuose. Tirdamas klampią sąmokslo teoriją ir pats žurnalistas neatlaiko aistringų pagundų ir sugula į lovą su to paties kongresmeno žmona.
Čia meistriškai persipina neištikimybės intrigos, ilgametės draugystės išbandymas, nepasotinamas valdžios troškimas, priklausomybė narkotikams, juodosios technologijos, kruopščiai slepiamos paslaptys ir pavojingi politiniai žaidimai.
Jokių kompromisų ir taisyklių nepripažįstanti Russello Crowe ir Beno Afflecko psichologinė dvikova garantuoja rimtą pramogą.

Kažkaip pastebėjau, kad Benas Aflekas mėgsta politinės tematikos filmus. Matyt tas jį domina ir visai nenustebčiau, jeigu už kurio laiko pamatytume jį einantį į šią sferą. :)
Filmas bendrai neblogas. Yra nemažai įtampos ir veiksmo, na ir grynai masoninio tipo sąmokslo teoriją apie didelės kompanijos viską užvaldymą ir monopolizavimą. Tačiau tai šiek tiek filmo priedanga, nes iš tiesų jis apie suktus žmones ir jų klaidas. Apie nevykusius mėginimus jas ištaisyti užtaisant dar didesnes problemas.
Šiaip galima pažiūrėti, filmas geras, veiksmas nenuspėjamas. 4.