2016 m. birželio 24 d., penktadienis

People Like Us [2012]

Lietuviškai: Žmonės kaip mes.

„Žmonės kaip mes“ – drama, komedija apie šeimą. Filmas paremtas tikrais įvykiais, kuriame Krisas Painas vaidiną Semą, virš dvidešimties metų sulaukusį greitakalbį pardavėją, kurio paskutinis sandėris žlugo būtent tą dieną, kai jis sužino, kad staiga mirė jo tėvas. Semas priverstas grįžti namo, kur jis turi sutvarkyti tėvo turtą bei vėl prisijungti prie atitolusios šeimos. Vykdydamas savo tėvo paskutinius norus Semas atskleidžia stebinančią paslaptį, kuri apverčia jo gyvenimą aukštyn kojom: jis turi 30-metę seserį Frenkę, apie kurią niekada nėra girdėjęs (Elizabet Banks). Jų santykiai vystosi, ir Semas yra priverstas permąstyti viską, ką galvojo, jog žino apie savo šeimą ir dar kartą patikrinti savo gyvenimo pasirinkimus.



Filmas prasideda kaip daugelis įprastu filmų, per daug nieko nežadant. Eilinė istorija kai vienu metu žmogų užgriūna daugybę bėdų, iš kurių tenka kapstytis vienu metu, pavirsta gražia ir emocionaliai gilia drama. Panašiai kaip kokioje „Atleisk“ laidoje, matysite kaip susitinka brolis ir sesuo nepažinoję vienas kito ir kaip tai pakeičia jų ir artimųjų gyvenimus. Man patiko, geras filmas. 5/5.

2016 m. birželio 23 d., ketvirtadienis

Metro Manila [2013]

Lietuviškai: Metro Manila.

Nuskurdęs ryžių augintojas iš vargano Filipinų šiaurės kalnų rajono suvokia, kad jam neužteks pinigų kito derliaus sėkloms. Ir nutaria su žmona ir dviem vaikais vykti į sostinę ieškoti darbo. Sostinė sutinka jį nedraugiškai: jau pirmą dieną jo pinigai atsiduria apgavikų rankose, jam tenka dirbti už valgį, o šeima priversta apsigyventi lūšnynuose. Iš neviltis žmona įsidarbina bare ir tenkina klientų įgeidžius.
Netrukus Oskarui nusišypso sėkmė: iš tatuiruotės atpažinę elitinio pėstininkų būrio karį vyriškį įdarbina privačioje transporto kompanijoje, kurios darbuotojai šarvuotais sunkvežimiais gabena krovinius ir savo klientų turtą. Darbas pavojingas, automobilius ir juos lydinčius asmenis dažnai užpuola plėšikai. Oskarą imasi globoti patyręs ir aukštesnių pareigų pasiekęs Ongas. Tapęs patyrusio kolegos porininku Oskaras ima suvokti savo amato subtilybes...
Filmas nominuotas BAFTA apdovanojimui kaip geriausias užsienio filmas. Pelnė Britų nepriklausomo kino premiją. Laimėjo Žiūrovų prizą Sandanso kino festivalyje. Iš viso 8 apdovanojimai ir 12 nominacijų.



Ilgai tempiau su filmo peržiūra, o veltui. Puikus neholivudinis filmas, atskleisiantis, kad mes puikiai gyvename palyginus su kai kuriais socialiniais sluoksniais. Galbūt Lietuvoje kitokio pobūdžio vargas, bet filmas prieinamai pavaizduoja išgyvenimo sunkumus ir desperatiškus veiksmus ieškant išeities. Stiprus filmas emocionaliai, bet nenusileidžia ir intriga bei veiksmo elementais. Šiaip apturėjau malonumą žiūrėdamas. 5/5.

2016 m. birželio 15 d., trečiadienis

Self/less [2015]

Lietuviškai: Kito Gyvenime.

Mintys apie amžiną gyvenimą žmoniją kamuoja nuo seniausių laikų. Medicinai nuolat tobulėjant, žmogaus gyvenimo trukmė yra stipriai pailgėjusi, tačiau mes vis dar esame mirtingi. Tačiau galbūt mes kažko nežinome? Galbūt kažkur slaptose laboratorijose dirbantys mokslininkai jau išrado būdą, kaip žmogui tapti nemirtingam?
Aristokratas ir verslininkas Demjenas (akt. Ben Kingsley) serga paskutinės stadijos vėžiu. Jo išgelbėti medicina jau nebegali, tačiau vyras sužino apie kitą galimybę: perkelti savo sąmonę į jauną kūną ir taip atgimti. Kadangi pinigai – ne problema, Demjenas nedvejodamas pasinaudoja galimybe tapti nemirtingu.
Deja, naujasis Deimjeno kūnas (akt. Ryan Reynolds) pamažu ima „prisiminti“ ankstesnį savo gyvenimą. Mirtį apgauti bandęs aristokratas suvokia, kad amžinojo gyvenimo kaina yra didesnė nei atrodė iš pradžių...


Įdomus daug žadantis siužetas, galiausiai tampa paprasta holivudine istorija su tipiška pabaiga. Nieko tokio, kas pasiliktų galvoje ilgeliau, nebent tai, kad su nemirtingumu geriau nežaisti. Kita vertus, kažkas ieško kažka lengvo vakaro užpildymui? Tiks. Tik tiek. 3.

2016 m. birželio 2 d., ketvirtadienis

The Curious Case of Benjamin Button [2008]

Lietuviškai: Keista Bendžamino Batono istorija. "Gimiau neįprastomis aplinkybėmis." Taip prasideda Keista Bendžamino Batono istorija, nufilmuota pagal 1920 m. parašytą Frencio Skoto Ficdžeraldo istoriją apie žmogų, gimusį aštuoniasdešimties metų amžiaus, tačiau vėliau nebesenstantį, o tik jaunėjantį.
Gal viskas nebūtų taip sudėtinga, jei Bendžaminas nebūtų sutikęs ir pamilęs žavios merginos. Jie gyvena visiškai skirtingus gyvenimus: jis jaunėja, ji sensta.


Per daug keista istorija, kad būtų reali klostosi savo vaga, kuria savo istoriją, vystosi ir klostosi įdomiai pirmą valandą, tačiau paskui veiksmas kiek tampa monotoniškas, verčia panuobodžiauti, pažiovauti. O šiaip viskas ok. 3.