2012 m. liepos 23 d., pirmadienis

In Time [2011]

Lietuviškai: Įkalinti laike.

Sveiki atvykę į XXIa. pabaigą, kurioje pagrindine atsiskaitomąja valiuta tapo laikas. Čia žmonės genetiškai užprogramuoti gyventi iki 25-erių: tuomet organizmas nustoja senti ir gyventi lieka vieneri metai.
Visa žmonija uoliai dirba vien tam, kad gautų daugiau laiko pasaulyje, kuriame puodelis kavos kainuoja 4 gyvenimo minutes. Kaip ir visuomet, čia valdo turtingieji, galintys tapti beveik nemirtingais, o vargšai, net ir lenkdami nugaras sunkiausiuose darbuose kovoja vardan savo gyvybių.
Vilas – jaunuolis, vieną rytą pabundantis su neišsenkamomis laiko atsargomis. Tačiau laimė trunka neilgai – vyrukas apkaltinamas žmogžudyste, siekiant pasisavinti kito žmogaus laiką.
Bėgdamas nuo persekiotojų Vilas pagrobia Silviją ir laiko ja įkaite, bandydamas įrodyti savo nekaltumą. Štai taip, kiekvieną minutę rizikuodami gyvybėmis, jaunuoliai dviese stoja prieš negailestingą laiko sistemą ir ryžtasi rizikingam žingsniui – laiko vagystei iš atsargų saugyklos. Idant išdalintų laiką jo stokojantiems.
Žaliai ant dilbio mirgantis laikmatis negailestingai primena, jog tavo laiko atsargos senka, priešai mina ant kulnų, tačiau Vilas neketina nuleisti rankų ir eina iki galo.
Įtemptas siužetas, netikėta idėja ir nesibaigiantis veiksmas prikausto prie ekranų. Justin Timberlake jau anksčiau įrodė esąs ne tik dainininkas, bet ir visai puikus aktorius.
Pagal obuolys.lt

Kada pagrindiniu filmo aktoriumi yra žmogus, kurio pagrindinis užsiėmimas dainuoti, atrodo, kad filmas bus nelabai koks. Juk dabar daininkai masiškai eina filmuotis dėl pastaraisiais metais atsiradusios mados, dainuoti, vaidinti ir šokti. Neva kiekviena žvaigždė turi išbandyti šias tris sferas.
Reikia pripažinti, kad filmo idėja yra puiki, scenarijus gražiai įveda į kitokį pasaulį, kur viskas kainuoja tavo gyvenimo sutrumpinimą. Bet viską gadina įmantrus ir painūs dialogai, neišbaigtos mintys ir šiek tiek painiavos scenarijuje. Be to ir vaidyba (geresnė už mano, bet) nėra stipriausia filmo pusė. Galiausiai tenka filmą mest į vidutiniokų kategoriją, davus 3 balus. 

2012 m. liepos 18 d., trečiadienis

Next Day Air [2009]

Lietuviškai: Kitos dienos paštas.

Siuntų tarnybos vairuotojas supainioja adresus ir nepristato užsakovams jų kokaino – taip prasideda karas tarp siuntėjų, užsakovų ir narkotikų turėtojų… Niekas nenori netekti savo pinigų dalies, tad net pripažinti nevykėliai stengsis iš paskutiniųjų. Tačiau reikalai visiems palaipsniui tik prastės.
Viena klaida gali virsti absurdiškų nesusipratimų grandine. Iš koto verčianti kriminalinė komedija.


 Kriminalinė komedija apie gangsterius, narkotikus, ginklus su daug keiksmažodžių ir mirčių. Tenka atiduoti duoklę neprastam filmo humorui, gerai aktorių vaidybai ir painiam scenarijui. Prasmės ir rimtumo nedaug, tiesiog būdas prastumti dvi valandas jei nėra ką prasmingo nuveikt. 3 balai.

2012 m. liepos 14 d., šeštadienis

Conviction [2010]

Lietuviškai: Nuosprendis.

Betty Anne Waters -  bedarbė žmona ir dviejų berniukų motina - labai myli savo brolį. Kilę iš problematiškos šeimos, vaikystėję buvę neišskiriami, jie turi tik vienas kitą. Tačiau viskas stipriai  komplikuojasi, kai Betty brolis apkaltinamas žmogžudyste ir nuteisiamas kalėti iki gyvos galvos...


Vėl gi filmas, pagal tikrą istoriją, kuri tikrai yra didžiausios ištvermės. 20 metų sesuo skyrė, mėgindama išlaisvinti brolį iš kalėjimo. Daugeliui jau ne kartą būtų nusvirusios rankos. Puiki istorija, verta 5 balų, tačiau įdėti ją į filmą ir išvystyti dviejų valandų rimtą darbą yra labai sudėtinga. Čia nėra veiksmo, nėra nuolatinių kabliukų, tad filmas tampa kiek monotoniškas ir truputį nuspėjamas. Taigi, už istoriją 5, už pastatymą - 3.

Intouchables [2011]

Lietuviškai: Neliečiamieji.

Nelaimingo įvykio metu tapęs neįgaliu ir atsidūręs invalido vežimėlyje, turtingasis aristokratas Filimas samdo slaugą, kuris, atrodytų iš pirmo žvilgsnio, visiškai netinka tokiam darbui - tai neturintis tokio darbo patirties arabas Drisas, neseniai grįžęs iš įkalinimo vietos. Tačiau Drisas tiesiog būdamas savimi ir per daug nesistengdamas įtikti savo darbdaviui, sugeba praskaidrinti paraližuoto Filipo gyvenimą bei suteikti jam nuotykių skonį.


Filmas, pastatytas pagal tikrą istoriją, visuomet yra intriguojantis, bet dažniausiai kiek nuobodokas. Šis kūrinys, pastatytas pagal istoriją, prieš porą dešimtmečių vykusią Prancūzijoje, tikrai netinka į tokius rėmus. Puikus filmas. Nėra ką čia daug kalbėt, - pažiūrėkit. Neholivudinis, šiltas, prasmingas, puiki istorija, nuostabi vaidyba. 5 balai.

2012 m. liepos 5 d., ketvirtadienis

Martha Marcy May Marlene [2011]

Lietuviškai: Marta Marsė Mei Merlina

Psichologinis trileris "Marta Marsė Mei Merlina" (Martha Marcy May Marlene) su Olsen dvynių jaunesniaja sesute Elizabeth Olsen. Komplikuotos struktūros filme režisierius debiutantas Seanas Durkinas gudriai supainioja sunkią integraciją į ramią dabartį saugiuose sesers namuose (čia ji vadinama Marta), pavojingos praeities prisiminimus iš žudyti treniruojančios sektos veiklos atokioje miško fermoje (ten ji buvo pakrikštyta Marse Mei) ir baimės padiktuotus paranojiškus įsivaizdavimus (telefonu atsiliepia Merlina). Nuo pirmos minutės užsikabinus sunku atskirti skirtingus siužetus ir vienareikšmiškai išnarplioti labirintą.

Įdomus filmas, parodantis kaip galima paveikti žmogaus sąmonę, įtikinti, pakeisti ir apversti įprastą psaulio suvokimą. Kitaip sakant, kaip veikia sektos. Tai yra psichologinė drama, kurios metu jauti šiokį tokį beprotiškumo prieskonį. Čia mes gilinamės į žmogaus pasamonės pasaulį, gyvename jo tragediją ir matome kaip kiti nesupranta tavo, jau kitokio, pasaulio. Puikus filmas. Bet jo pabaigą mane "nužudė"... 4.

2012 m. liepos 4 d., trečiadienis

Snow White and the Huntsman [2012]

Lietuviškai: Snieguolė ir medžiotojas.

Tamsos ir blogio jėgos apraizgiusios visą karalystę – nei viena dvasia negali likti nepastebėta Karalienės (akt. Charlize Theron) veidrodžio. Apsupta nesuskaičiuojamos armijos, neįveikiamos pilies valdovė sužino apie jos kerams nepavaldžią Snieguolę (akt. Kristen Stewart). Grožio kulto, amžinos jaunystės troškimo ir pavydo užvaldyta moteris paveda Medžiotojui (akt. Chris Hemsworth) parnešti Snieguolės širdį. Tačiau, išvydęs tyros sielos merginą, įsimylėjęs vyras stoja jos pusėn ir pasipriešina Karalienei. Aušta didis mūšis, nes gyventi ir valdyti gali tik viena iš jų...
Epinis veiksmo ir nuotykių filmas „Snieguolė ir medžiotojas“ privers naujai pažvelgti į legendinę brolių Grimų pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“ bei atskleis naują šios pasakos viziją.
Nemari gėrio ir blogio kova, aštrūs pojūčiai, nuotykiai, ir, žinoma, meilė kino ekranuos karaliaus jau pirmąją vasaros dieną.
Pagal obuolys.lt

Pavadinimas jau pasakoja apie tai, kad turime reikalą su pasaka. O pasakos, jos ir yra pasakos: istorija, nuotykis, princesė, fantastika, geris ir blogis, meilė, kerštas ir t.t. Ši yra gana tipinė pasaka. Bėda tik ta, kad šiuolaikinės pasakos jau kaži ar panašios į tokias – kompiuteriniai efektai, dažnai, leidžia atsiskleisti pasakotojo fantazijai iki tokio lygio, kad gali būti kraupoka žiūrėti. Nors, prisiminus senąją tautosaką, suvoki kad visuomet jos buvo gana žiaurokos. Man šis filmas nepasirodė ypatingas, eidamas į jį tikėjausi kiek didesnio įspūdžio. Nors, žinoma, kai kurie filmo vingiai ir sprendimai yra gana netikėti, pavyzdžiui, čia nerasite jokios tipinės meilės istorijos. Ir, žinoma, žavingoji Charlize Theron prideda gerą pliusą! 3 balai.

An Unifinished Life [2005]

Lietuviškai: Nebaigtas gyvenimas.

Filmas pasakoja šiuolaikinės laukiniuose Amerikos vakaruose gyvenančios šeimos istoriją. Robertas Redfordas vaidina kietakaktį atsistatydinusį fermerį Einarą, jau daugelį metų atsukusį nugarą savo jaunystės prisiminimams. Šokiruotas prieš dešimtmetį įvykusios sūnaus mirties, jis apleido savo fermą ir šeimą. Dabar jis dienas leidžia besirūpindamasis tik savo samdiniu ir paskutiniu patikimu draugu Miču, kuris buvo sunkiai sužeistas pilkojo lokio. Einaras ketina savo dienas ir pabaigti tokioje sielvartingoje vienatvėje... Tačiau jo gyvenimas visiškai pasikeičia, kai į miestelį atvyksta jo marti Džin, kuri, anot Einaro, ir yra kalčiausia dėl jo sūnaus mirties. Džin atvyksta visai be pinigų, lydima mergaitės, kuri, kaip ji prisiekinėja Einarui, yra jo anūkė. Staiga ramus Einaro gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis: senas pyktis ir kaltinimai vėl iškyla į paviršių. Tačiau pamažu, vienuolikmetei mergaitei pavyksta sušildyti kietą kaip apkmuo Einaro širdį: jos žavėjimamsis laukinių vakarų gyvenimu, mirusio tėvo ligesys atveria galimybę šiltiems santykiams, nuotykiui, malonei ir tikrai draugystei.
Pagal kinas.info

Kartais Jennifer Lopez pasirodo ne tik kaip gera dainininkė, bet ir neprasta aktorė. Šiaip kažkaip senokai žiūrėjau tokius filmus. Sunku pasakyti kuo jis kitoks, greičiausiai toks kažkoks paprastas ir šiltas. Atrodo niekuo per daug ypatingas, bet malonus žiūrėjimui. Kalba eina apie kelias temas: smurtą, meilę, draugystę, kaltę ir, visų svarbiausia, atleidimą. Puikiai tiks ramiam vakarui praleisti. 4 su pliusu.

Pulp Fiction [1994]

Lietuviškai: Bulvarinis skaitalas.

Kino postmodernizmą įteisinęs filmas susideda iš trijų istorijų ir prologo bei epilogo. Filmo herojai – mafijozai, jų žmonos, samdomi žudikai ir kitokie kriminalinių skaitalų personažai – daug kalba, cituoja Bibliją, mąsto apie gyvenimą, žudo, sėdi kavinės. O režisierius žaidžia savo intertekstualinius žaidimus, kurdamas vieną sceną a la Godard’as, kitą – a la Truffaut ir t.t
1995 m. už geriausią scenarijų filmas laimėjo "Oskarą" bei gavo dar 6 nominacijas.

Šis filmas, žiūrovų vertinimu, įeina į sąrašą geriausių kada nors pastatytų filmų. Tenka, sutikti, kad 94-ais jo žanras turėjo būti originalus, o pats filmas šiokia tokia bomba. Dabar jau kelių istorijų filmai nebėra tokia jau retenybė. Be to, vaidinantys, dabar jau tapę įžymiais aktoriai, tuomet buvo tik kino naujokai. Trumpai tariant filmas yra tuštokas, neytin pasižymintis giliom prasmėm, greičiausiai, kaip ir dauguma Kventino Tarantino filmų. Be to, puiki reklama narkotikams ir kriminalui. Manau, kad įeina į kategoriją "filmų, išbraukusių iš gyvenimo dvi valandas". Pliusą gauna žanras, o siužetas nevertas dėmesio. 2.

Black Death [2010]

Lietuviškai: Juodoji mirtis.

Viduramžių Anglijoje, kurią kamuoja maro šėšėlis, karys Ulrikas su savo bendražygiais nusprendžia pasiimti vedlį vienuolį Osmundą, kuris turįs nuvesti juos į paskutinį kaimą esantį pelkėse kurio dar nepasiekė maras, suimti ir nugabenti vyskupui nekromantą gyvenantį ten ir prikeliantį mirusiuosius. Osmundas ryžtasi kelionei vardan Dievo valios ir kelio, kuriuo jis eina visą gyvenimą. Vardan Dievo ir kelionės, jis išsižada savo vienintelės gyvenimo meilės. Atrodo viskas klostosi gerai, tačiau tik išvykus į kelionę, prasideda keisčiausi dalykai, bei nesuvokiami pavojai, už kurių slepiasi paslaptingoji Langiva...
Pagal www.online.tt.lt.

Niūrus ir tamsus filmas. Nemažai žudynių ir baisių scenų. Tačiau žiūrėdamas, suvoki, kad tokia jau buvo toji tamsių viduramžių realybė, kuri pavaizduota labai tikroviškai ir, manau, objektyviai. Vaizduojamas visas košmaras ir palaidumas, vykęs viduramžių katalikų bažnyčioje. Po nedaug žadančios filmo pradžios, filmo scenarijus pradeda „kabinti“ ir iki pat galo išlaiko žiūrovo dėmesį. Verta pažiūrėti, kad įsivaizduoti politizuotos katalikų bažnyčios tragediją. Ir vis dėlto dar kartą priminsiu, kad vaizdai dažnokai nepasižymi humaniškumu. Filmas žiauriai patinka ateistams, besidžiaugiantiems proga priminti bedievišką istoriją. :D Sunku vertinti, nes po filmo peržiūros susimąstai: ar tai visiška nesąmonė, ar filmas su gilia potekste. Ok, tebūnie 4/5.

The Killers [2010]

Lietuviškai: Ponas ir Ponia Gangsteriai.

Spenseris dirba slaptuoju vyriausybės agentu. Jo specializacija - užsakomosios žmogžudystės, todėl jam dažnai tenka keliauti ir - nemeluosime - gyventi kaip Džeimsui Bondui: egzotiškos vietovės, prabangūs automobiliai ir įspūdingos moterys. Tačiau kai Spenseris sutinka Dženą Kornfeld, jis supranta - tai jo gyvenimo meilė. Jis nė akimirkos nedvejoja ir savo noru atsisako kraują kaitinančio slaptojo agento gyvenimo šeimyninės laimės vardan.
Praėjus trejiems metams Spenseris ir Džena tebesidžiaugia tobula santuoka. Tačiau visa tai baigiasi, kai Spenseris iškart po trisdešimtojo gimtadienio sužino, kad jis medžiojamas. Už jo galvą paskelbta solidi kelių milijonų dolerių kaina. Bet ir tai dar ne viskas: žudikai sekė laimingąją porelę ne vienus metus ir puikiai žino jų įpročius. Jie visiškai šalia, tačiau nei Spenseris, nei Džena nežino kas jie tokie. Tad belieka vienintelė logiška išeitis - įtarinėti visus: draugus, kaimynus, bakalėjos savininką ir net atsitiktinius praeivius. Buitinius ir šeimyninius rūpesčius papildo - o gal net ir užgožia - dar vienas: kaip nors išnešti sveiką kailį.
Ramus Spenserio ir Dženos gyvenimas priemiestyje virsta paranojišku košmaru. Jie įtarinėja visus ir nuolatos, tačiau negali išsiduoti ir privalo toliau lyg niekur nieko bendrauti su kaimynais, kovoti su uošviais ir gelbėti santuoką, kuri mirtinos grėsmės akivaizdoje ima braškėti...
Pagal obuolys.lt


Visada stebėjausi kaip lietuviai verčia filmų pavadinimus. Šiuo atveju, pavadinimas išduoda viso filmo esmę dar nepradėjus žiūrovui žiūrėti filmo. Apmaudu. Killers yra komedijos tipo veiksmo filmas iš „Mr & Mrs Smith“ serijos. Panaši filmo idėja, tokia pat smagi humoro dozė. Tačiau bendrai šį filmą vertinčiau kiek geriau kaip Smitus. Šia man pasirodė originalesnis scenarijus, o veiksmas išlieka įdomus iki pat filmo pabaigos. Tad duodu 4 kaip ir Smitams, tačiau čia su dideliu pliusu. ;)

Благословите женщину [2003]

Lietuviškai: nerasta.

Filmo veiksmas vyksta prasideda nedideliame pajūrio miestelyje prieškariniais metais. Jauna mergina beprotiškai įsimyli atvykusi kariškį ir kartu su juo išvyksta į jo tarnavimo vietą. Nešdama karo stovyklos sunkumus ir karinio laikotarpio vargus, jis išsaugo savo jausmus nejaunam vyrui, atiduodama visą save. Filmas apie pasiaukojančią meilę, ištikimybę, apie didelius ir gilius jausmus, kurie suteikiami tik išrinktiesiems.

Įdomu, kad filmą pristato Maskvos savivaldybė. :] Filmo veiksmas sukasi aplink II Pasaulinio karo laikus, tad gana įdomiai atkartotos tų laikų manieros, mados ir aplinka. Čia pasakojama vienos merginos istorija, kuri, greičiausiai, vaizduoja daugelio to meto moterų likimo ypatumus. Šiaip filmas gana liūdnas, kartais sukrečiantis. Trečioji valandą (filmas trunka virš trijų valandų) kiek nuobodoka, o gal tiesiog jau pats žiūrovas pavargsta. Kaip bebūtų, filmas kiek per ilgas. Vertingas tiems, kas gyveno tarybinėje visuomenėje su jos problemomis ir mažomis laimėmis. Na ir tiems, kas mėgsta tragiškąją romantiką. 4 balai.

Mr & Mrs Smith [2005]

Lietuviškai: Ponas ir Ponia Smitai.

Bradas Pittas prieš Angelina Jolie. Angelina Jolie prieš Bradą Pittą. Jie yra vyras ir žmona. Jiems nesiseka šeimyninis gyvenimas ir santuoka gali greitai sugriūti. Tačiau jie abu slepia vienas nuo kito siaubingas paslaptis. Ponas Smitas yra samdomas žudikas ir turi užduotį išsiųsti anapilin ponią Smit, kuri savo ruožtu taip pat dirba samdoma žudike ir gavo nurodymą susidoroti su mylimuoju vyru.
Pagal obuolys.lt

Gražų veiksmo filmą su gražiais aktoriais visada malonu žiūrėti. Šis kaip tik toks ir yra. Pridėjus dar įdomu scenarijų, gaunasi visai šaunus filmas. Ponai ir Ponia Smit priedo dar pagardinti smagia humoro doze, tad žiūrisi visai smagiai. Dar truputį ir filmo pabaiga būtų jau įtraukiusi į šiokią tokią monotoniją, bet labai laiku baigiasi. :) Kaip veiksmo filmas, Smitai yra visai smagūs. 4 balai.

Kung Fu Panda [2008]

Lietuviškai: Kung Fu Panda

Nėra paslaptis, kad pandos yra tingios ir nenorinčios didelių permainų - juk tai yra labai sunku. Tačiau vienai tokiai pandai atėjo laikas pasistengti, juk per trumpą laiką reikia tapti Kung fu meistru ir apsaugoti slėnį nuo plėšraus leopardo...


Kovinis filmukas vaikams - jau yra kiek trikdantis reginys. Kaip bebūtų, kiekvienas berniukas svajoja būti super-didvyriu. Žinoma, čia nerandame jokio kraujo, visas smurtas įpakuotas į gražią vatą ir pateikiamas per humoro prizmę. Matyt tai geresnė filmuko pusė. Pagrindinė mintis, manau, kad koks nevykėlis bebūtum, turėdamas aukštą tikslą ir siekdamas jį, gali pasiekti įspūdingų rezultatų. Kartais žmonės savo svajonei skiria visą savo gyvenimą ir jėgas, kad ir kokia ji galiausiai niekine bepasirodytų. Filmuke yra nemažai smagių ir juokingų dialogų, kas turėtų sukurti vaikiško turinio įspūdį. Ir vis dėlto siužetas, paremtas muštinėmis ir kova, kažin ar labai į naudą vaikams. Na, bet čia mano nuomonė. 3 balai.