Lietuviškai: Stebėtojų lyga.
1985-ieji. Alternatyvi Amerikos realybė, kurioje vienas esminių akcentų – „Pasaulio pabaigos laikrodis“. Jis rodo įtampą tarp Jungtinių Valstijų ir Rusijos – iki vidurnakčio belikę penkios minutės.
Šioje Amerikoje superherojai, besivadinantys „Stebėtojų lyga“, yra natūrali kasdienio amerikiečių gyvenimo dalis. Lygiai kaip natūrali kasdienybės dalis yra ir niekšų, piktadarių ir nusikaltėlių armija.
Vieną naktį nužudomas kaukėto svieto lygintojo Roršacho (aktorius Jackie‘is Earle‘as Haley‘is) sėbras. Įsiutęs Roršachas neabejoja, kad tai – mėginimas atsikratyti visų buvusiųjų stebėtojų. Jis bando burti savo praeities komandą: buvusius kovotojus prieš nusikalstamumą, tačiau dauguma jų jau gyvena savo naujus ramius gyvenimus, arba yra netinkami užduočiai dėl savo ydų ir jų pasekmių. Kol visu stebėtojus neišžūdė reikia imtis veiksmų.
Užverda žūtbūtinė su praeitimi įvairiais saitais susijusi kova, kuri gali turėti pragaištingų padarinių visos žmonijos ateičiai.
Ką gi, šis filmas greičiausiai yra pristatomas kaip veiksmo ir fantastikos derinukas. Aš be galo nemėgstu fantastikos. Tačiau šiuo atveju fantastikos megėjai nusivils, kadangi šiame filme jos nėra tiek, kiek atrodo turėtų būti. Iš pirmo žvilgsnio, tai turėtų būti filmas apie kokius tai x-menus, ar batmanus, tačiau tai daug geresnis filmas, nei vien tik pasakojimas apie super-herojus. Tai filmas, apimantis kelių superherojų gyvenimus, parodantis ne tik jų stiprybę, bet gana giliai atskleidžia jų vidinį pasaulį, emocijas, viltis, ydas, abejones ir pan. Filmas man patiko. Turbūt labiausiai tuo, kad jis neša gana daug stiprių žinių, kaip kad kokia tai matrica ir nėra šiaip veiksmo filmas. :) Gal daugiau negu pusė filmo nukreipta ne į veiksmą, o į ideologijos vystymą. Šiaip temų labai daug. Žodžiu, patariu pamatyti patiems. 10 balų.
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
1 komentaras:
Man tai filmas nepatiko. Per žiaurus kažkoks. Per daug kraujo. Sutinku, minčių daug ir gerų, bet galima buvo jas kažkaip kitaip parodyt. O toks žiaurumo parodymas pasirodė gana primityvus, grynas, neužslėptas... ir perdėtas kažkiek.
Rašyti komentarą